כשמדובר על התקנת מנעולים בביתנו עלינו להביא בחשבון שהבית מהווה בעבורנו כמקום מבטחים לנו ולבני בתינו ושהדלת והמנעול הם שמחזקים לנו את תחושת הביטחון במידה ונבחרת דלת איכותי וחזקה כמו דלת פלדה אשר ניתן לרב לראות כיום בכל בית, גם אם מדובר בבית חדש שנקנה מהקבלן ואם אם מדובר בבתים ישנים יותר בעלי דלתות עץ או כל חומר פחות חזק ואיכותי שהוחלפו במשך הזמן לדלתות פלדה.
גם למנעול הדלת חשיבות רבה, אשר מנעול חזק ואיכותי יותר מעלה ומוסיף לנו רמת מיגון מקסימלית הבאה לידי ביטוי בביטחון המרבי שמנעול מקנה לנו כאשר אנו נמצאים בתוך הבית וגם שאנו נמצאים מחוצה לו.

לשם מה אנו נדרשים להתקנת מנעולים ?

התקנת מנעולים מתבצעת ברגע בו אנו נדרשים להחליף את המנעול הקיים בדלת במנעול חלופי, הן מאותו סוג והן מסוג משופר וחדיש יותר.
התקנת מנעולים צריכה להיעשות ולהתבצע בעזרתו של מנעולן אשר בידו הניסיון המקצועי הנרחב בכל סוגי המנעולים בהתקנתם ובטיפול בהם אשר יבצע את התקנת המנעול במהירות המרבית.
הצורך בהתקנת מנעולים נובע מכמה סיבות אפשריות אשר כוללים בין היתר מקרה בו אבד לכם צרור המפתחות אשר הכיל בתוכו גם את מפתח הדירה ואין לכם כל גישה או יכולת להביא את המפתח הרזרבי, מקרים נפוצים יותר המצריכים החלפה והתקנת מנעולים הוא במידה ואתם עוברים לדירה אחרת ואין לכם מושג איכן מסתובבים המפתחות שהיו אצל הדיירים הקודמים, על כן הכי בטוח והכי ראוי להחליף ולהתקין מנעול חדש אשר השליטה על המפתחות נמצאת בידכם.
ישנם אנשים אשר מעוניינים להגדיל את רמת הביטחון והם בוחרים בהתקנתו של מנעול גואל אשר מותקן בנוסף למנעול הקיים ואשר מקשה ומונע לחלוטין על היכולת לפרוץ ולהיכנס לבית בשל תכונותיו החזקות והעמידות לסוגי הפריצה הקיימות.

האם התקנת מנעולים יכולה להתבצע בכוחות עצמנו ?

אנשים רבים בוחרים להתקין מנעולים בדלתות ביתם באופן עצמאי וללא שיתוף פעולה מצדו של מנעולן מקצועי, דבר אשר נעשה באופן לא מבוקר וסמכותי העלול להתבצע בצורה הלא נכונה ובאופן לקוי, אשר עלול להוביל לנזקים אחרים הבאים לידי ביטוי לגרימת נזק לדלת, בגרימת נזק למנעול והצורך במנעול חדש,  בנוסף החיסכון הכספי אותו אנו מעוניינים לחסוך מקריאה לאיש מקצוע עלולה להוביל אותנו להוצאה כספית נוספת אשר הייתה נמנעת לולא ההינו נעזרים בשירותיו של מנעולן.

מה הם הדרישות המקובלות שעל מנעולן שיבצע בעבורנו החלפת מנעולים לעמוד בהם ?

1. תעודות –  מאחר ומדובר בנושא רגיש ובביטחון שלנו על בעל המקצוע להחזיק ברשותו תעודות המעידות על כך שהוא רשאי לעבוד בתחום זה (תעודה מהמשטרה ותעודה מקצועית)
2. מקצועי – החלפת מנעולים על ידי מנעולן מקצועי ובעל ניסיון מבטיחה לנו התקנה באופן המקצועי והמנוסה אשר יבטיח לנו שקט נפשי.
3. אמין –  על נותן השירות לבצע את עבודתו באמינות ובמסירות רבה ואף לספק ללקוח תעודת אחריות הן על השירות והן על המנעול שהוחלף.
4. מחיר – התקנת מנעולים לא  אמורה להיות עסק יקר, על כן טרם הזמנתו של נותן השירות של החלפת מנעולים יש לבדוק בעלי מקצוע נוספים בתחום ולבחור בנותן השירות העומד בדרישות המקובלות ובניהם מחיר סביר.
5. זמין –  ישנם מקרי חירום אשר נושא הזמינות הוא מעל לכל, על כן יש לבחור בבעל מקצוע אשר יהיה זמין לכל בעיה ותקלה שתתרחש במשך כל שעות היממה.