שכפול מפתחות

נראה שבראש רשימת הדברים שיכולים להוציא אותנו משלוותנו נמצא הרגע הזה שבו אנחנו מבינים שמפתח הרכב אבד, או שבן או בת הזוג לקחו את המפתח בטעות וייקח זמן רב עד שנוכל לקבל את המפתח בחזרה ולהמשיך בשגרת יומנו.

למה לשכפל את מפתח הרכב?

בדיוק בשביל המצבים האלה חשוב להצטייד במפתח נוסף לרכב, כדי שלא ניתקע מחוץ לאוטו וכדי שלא נצטרך לסטות משגרת יומנו. חשוב להבין ששכפול מפתחת לרכב איננו פשוט כמו שכפול של כל מפתח אחר, ולמעשה רק מנעולן מורשה יכול לבצע שכפול כזה, בוודאי כאשר מדובר בשכפול מפתח לרכב משולב אימובילייזר. שירות זה של שכפול מפתח, כמו גם שירותים אחרים הקשורים במערכת הנעילה של הרכב.

לפני שיוצאים לדרך – כל מה שצריך לדעת
חשוב מאוד להבין ששכפול רכב דורש מומחיות ותשומת לב, משום שזהו אחד מאמצעי ההגנה החשובים ביותר לרכב שלכם. במקרים רבים השכפול אף עשוי להתברר כעסק יקר, כך שהיערכות מוקדמת היא בהחלט נחוצה ומפתח רזרבה הוא קריטי. העלות תלויה בסוג המפתח (ישן או חדש) ובאמצעי ההגנה שעליו, כך שמפתח פשוט יחסית יעלה לכם פחות מאשר מפתח משולב אימובילייזר, למשל, שיעלה לכם כמה מאות שקלים, ובוודאי יעלה לכם פחות מאשר שכפול מפתח שכולל גם שלט רחוק ומפתח נסתר. ניתן להבין גם ממחיר השכפול וגם מאיכות המערכת, שהשכפול הוא מורכב ורגיש, ולכן כדאי להבין מראש מה סוג המפתח שלכם ומי יכול לספק לכם שכפול מהיר, איכותי ואמין, במחיר אטרקטיבי. אם תדאגו לשכפול המפתח מבעוד מועד, אין ספק שיעמוד לרשותכם זמן מספק לצורך מחקר שוק מעמיק, בעוד ששכפול תחת לחץ עשוי לעלות לכם ביוקר.

מערכת נעילה משוכללת
הטכנולוגיה המפותחת של השנים האחרונות הובילה גם לפיתוחן של מערכות נעילה מתוחכמות לרכב, שמטרתן להגן עליו ולהקשות על פורצים. מפתחות מתוחכמים יותר כוללים בתוכם צ'יפ אלקטרוני שנועד לנטרל את אפשרות ההתנעה של הרכב בהיעדרו, ושכפול של מפתח כזה דורש קידוד מיוחד של הצ'יפ. רק מנעולן מורשה הפועל באופן מקצועי ומסודר עם יצרני האזעקות הטובים ביותר – הוא המנעולן שיוכל לטפל במערכת הזו ברגישות ובדיוק הדרושים. לכן, הקפידו על איכות המנעולן שאיתו אתם עובדים, וודאו שהוא אמין ואם יש לכם אפשרות כזו, בקשו המלצות עליו. מאחר ומדובר במי שיתחבר למערכת הרכב שלכם וישכפל את אמצעי ההגנה המרכזי שלו, מגיע לכם להיות רגועים ולדעת שרק גורם אמין מטפל בכם, ושהוא עושה את זה הכי טוב שרק אפשר.